Hokery do kuchni. Jak wybrać te najlepsze?

hokerChcesz, aby w twojej kuchni znalazł się wyższy blat, który będzie mógł jednocześnie służyć jako stół jadalniany? W takim przypadku warto zakupić krzesła na wyższych nóżkach, tak zwane hokery. Co możemy znaleźć obecnie w sklepach? Jak wybrać najlepsze modele? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!

 

Najczęściej hokery kojarzą nam się z barami oraz kawiarniami, gdzie ustawiane są przy barze. Jednak możemy też zastosować je w swoim domu. Doskonale sprawdzają się w kuchniach oraz w aneksach kuchennych, gdzie zastosowanie pełnowymiarowego stołu jadalnianego nie jest możliwe ze względu na brak miejsca. Wówczas jako stół może służyć nam zwykły blat. Ze względu na swoją wysokość nie możemy postawić przy nim zwykłych krzeseł – potrzebne są te wyższe i w tej roli świetnie sprawdzają się hokery.

 

Hokery do kuchni – nowoczesne i klasyczne

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie pełną gamę hokerów doskonałych do domowej kuchni. Aby pasowały do reszty aranżacji, musimy wziąć pod uwagę styl ich wykonania. Do wyboru mamy modele bardziej nowoczesne, ale również wyszukamy te o klasycznym designie.

 

Jedna z popularnych, a przy tym dość tanich hokerów to te wykonane z ramy z metalu, najczęściej elementów chromowanych, które są odporne na korodowanie oraz bardzo eleganckie. Siedzisko jest wówczas wykończone obiciem, na przykład może być to tkanina lub też skóra ekologiczna czy naturalna. Dostępne są też modele z siedziskami z tworzywa sztucznego.

 

Do nowoczesnych kuchni świetnie nadają się hokery w minimalistycznym stylu. Najczęściej wykonane są one w całości z tworzywa sztucznego lub też łączą tworzywo z metalem. Przyciągają wzrok futurystycznymi kształtami, gdziekolwiek się znajdą!

 

Z kolei do klasycznie urządzanych kuchni wybierzmy hokery drewniane. Mogą być wykonane w całości z drewna lub też z ramy drewnianej oraz z obiciem siedziska i oparcia z tkaniny lub skóry. Możemy znaleźć je w wielu wariantach do wyboru pod kątem wybarwienia drewna oraz rodzaju i koloru obicia.

 

Dobry hoker do kuchni – czyli jaki?

Przy doborze odpowiedniego rodzaju hokera do kuchni warto patrzeć nie tylko na jego wygląd, ale też na jakość wykonania. Dobry hoker powinien być stabilny, nie powinien się kołysać, ponieważ może wtedy stworzyć niebezpieczeństwo dla użytkownika. Dodatkowym plusem są specjalne podkładki na stopy, aby można było siedzieć na wysokim krześle wygodniej. Pomagają one również w wchodzeniu i schodzeniu z siedziska.

 

Większość modeli hokerów ma ustaloną już wysokość, ale są też takie, w których możemy ustawić ją samodzielnie. To przede wszystkim modele o obrotowych siedziskach, które zamiast czterech klasycznych nóżek posiadają podstawę na jednej nóżce. Także niektórzy producenci pozwalają na zamówienie hokerów w żądanej wysokości – możemy wtedy wskazać, jakie wymiary odpowiadają nam najbardziej.

 

Oczywiście, dobry hoker powinien również pasować do aranżacji kuchni. Do wyboru mamy wiele kolorów i wzorów, wobec tego dobranie tych odpowiednich nie powinno sprawić nam żadnej trudności. W wielu firmach, na przykład w sklepie internetowym Centrum Krzeseł, możemy wybrać kolor ramy oraz obicia z listy kilkudziesięciu różnych wariantów – w ten sposób możemy zamówić hokery, które będą odpowiadały nam pod każdym względem.

 

Podsumowując, hokery to najlepszy wybór do kuchni, w której nie możemy zastosować zwykłego stołu jadalnianego. Aktualnie do wyboru mamy szeroką gamę atrakcyjnych modeli i bez problemu dobierzemy coś do swojego domu.

 

Na zakupy zaprasza sklep internetowy Centrum Krzeseł – z jego ofertą można zapoznać się już teraz pod adresem: https://www.centrumkrzesel.pl/kuchnia-/138/c.

 

Comments are closed.