Jak urządzać kuchnie z salonem w nowoczesnym stylu?

Aneksy kuchenne nadal są bardzo popularne i decyduje się na nie wiele osób. Dzięki nim można połączyć kuchnię razem z salonem. Dzięki temu wnętrze jest optycznie powiększone i funkcjonalne. W jaki sposób urządzić nowoczesny aneks kuchenny wraz z salonem? Poznaj porady!

Nowoczesne aranżacje salonu z kuchnią

Styl nowoczesny doskonale nadaje się dla każdego, kto lubi proste, współczesne rozwiązania aranżacyjne. W przypadku aneksów kuchennych sprawdza się również bardzo dobrze i powoduje, że można korzystać z nich komfortowo nawet wtedy, gdy są niewielkie.

Urządzając nowoczesne kuchnie z salonem, konieczne będzie podjęcie kilku ważnych decyzji. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

  • Sposób połączenia kuchni wraz z salonem – może on odbywać się z użyciem wyspy kuchennej, półwyspu kuchennego czy też stołu, ale można też zdecydować się na płynne przejście między przestrzeniami.
  • Metodę wykonania mebli kuchennych – bardzo często wybierane są wtedy zabudowy na wymiar, które umożliwiają dopasowanie mebli do każdego wnętrza.
  • Materiały wykończeniowe – najczęściej stosuje się dwa rodzaje materiałów na podłogę – płytki i panele, które mogą być dekoracyjnie połączone. Można też wybrać panele winylowe, które nadają się do używania w kuchniach.

Meble do aneksu kuchennego – jakie wybrać?

Gdy planowana jest aranżacja aneksu kuchennego w nowoczesnym stylu, duże znaczenie ma wtedy wybór właściwych mebli.

Warto zdecydować się na proste meble bez zbędnych ozdobników, które wykonane są z jednolitych płyt lub z drewna albo jego imitacji. Najlepiej unikać nadmiaru ozdób, aby przestrzeń wyglądała na prostą, ale także większą optycznie.

Pod kątem kolorystycznym do małych wnętrz warto wybierać kolory jaśniejsze, na przykład biel, jasną szarość, beż, jasne wybarwienia drewna.

Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie wewnętrzne mebli, aby były komfortowe w codziennym użytkowaniu. Doskonałym wyborem mogą być meble z koszami typu cargo.

Wybierając meble gotowe, można zaoszczędzić, natomiast meble na wymiar oferują znacznie więcej możliwości aranżacyjnych.

Zabudowa na wymiar będzie też dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy kuchnia jest nieustawna czy mała, dlatego dobranie mebli z oferty producentów nie jest możliwe. Gdy planowana jest kuchnia na poddaszu z salonem, warto też pomyśleć o meblach na wymiar, które pozwolą na dopasowanie jej do skosów.

Comments are closed.