Łatwa aranżacja małej łazienki z prysznicem – krok po kroku

Przymierzasz się do urządzenia łazienki o małym metrażu? Sprawdź razem z nami, w jaki sposób należy wykonać ją krok po kroku!

1. Wybierz pomysł na łazienkę z prysznicem

Pierwszym etapem jest zebranie pomysłów i inspiracji dotyczących wnętrza. Obecnie modne łazienki z prysznicem czekają na zainteresowanych w wielu serwisach internetowych, gdzie można oglądać miliony ciekawych fotografii.

Do dyspozycji jest wiele różnych pomysłów na wnętrza, na przykład można zdecydować się na urządzenie łazienki w stylu klasycznym, glamour, nowoczesnym czy skandynawskim albo w bardzo popularnym teraz stylu loft.

2. Wykonaj projekt łazienki i jej kosztorys

Następnym krokiem będzie przygotowanie projektu łazienki. Warto też decydować się na wykonanie kosztorysu, aby wiedzieć, na jaki wydatek trzeba się przygotować.

Gdy chcesz zdecydować się na wystrój łazienki z prysznicem albo z wanną, bardzo pomocne w wyborze odpowiedniego wyposażenia będą dostępne w internecie programy do projektowania wnętrz. Pozwalają one na stworzenie projektu bez doświadczenia i umożliwiają przetestowanie wielu wariantów aranżacji.

Następnie warto przygotować listę z materiałami oraz z ich cenami.

3. Zakupienie materiałów do wykonania łazienki

Aktualnie można zrobić to zarówno za pomocą internetu, jak i stacjonarnie. Warto pamiętać, że niektóre rodzaje wyrobów muszą być sprowadzone, dlatego czas ich oczekiwania może wynieść nawet ponad miesiąc.

4. Wykończenie łazienki

Prace można prowadzić we własnym zakresie, ale można też zaangażować ekipę remontową, która będzie mogła zająć się pracami krok po kroku.

Na tym etapie wykonuje się wszystkie wymagane prace, między innymi to:

  • kładzenie płytek ceramicznych
  • montaż kabiny prysznicowej i brodzika, wanny
  • montaż WC, bidetu
  • ustawienie mebli łazienkowych
  • montaż umywalki łazienkowej
  • montaż baterii łazienkowych
  • ustawienie i podłączenie pralki
  • montaż oświetlenia łazienkowego

5. Udekorowanie łazienki

Ostatnim etapem jest udekorowanie łazienki. Dzięki niej wykończona już łazienka z prysznicem lub z wanną może nabrać pełnego wyglądu.

Dekoracje dobiera się w zależności od wybranego stylu aranżacji. W łazience umieszcza się między innymi akcesoria łazienkowe, ręczniki, wieszaki, ozdoby.

Zatem zaaranżowanie łazienki jest wieloetapowym procesem. Warto pamiętać o tym, że może ono zajmować sporo czasu i może wymagać skorzystania z pomocy ekspertów. Wiele osób jednak z powodzeniem urządza łazienki we własnym zakresie.

Comments are closed.