Projektowanie pokoju dziecka – jak zacząć? Pomysły i porady

Zamierzasz urządzić pokój dziecięcy albo pokój nastolatka? Poznaj pomocne porady, razem z którymi zaaranżowanie tego wnętrza będzie jeszcze łatwiejsze!

Projektowanie pokoju niemowlęcego

Gdy dziecko niedawno przyszło na świat, powinno mieć ono odpowiednią przestrzeń. Można wydzielić ją w swojej sypialni, ale także można zaaranżować wtedy osobny pokój przeznaczony tylko dla niego.

Najważniejszym meblem w pokoju niemowlęcia będzie łóżeczko. Najczęściej rodzice kupują łóżeczka ze szczebelkami, które potem można zdemontować, gdy dziecko jest starsze. Wtedy łóżeczko posłuży na dłuższy czas, co dodatkowo zaoszczędzi pieniądze.

Dodatkowo w pomieszczeniu można umieścić przewijak, który będzie pomocny przy zmianie pieluszki i ubieraniu dziecka. Nie można zapominać również o tym, by znaleźć miejsce do przechowywania na dziecięce akcesoria, pieluszki, ubranka.

Bardzo pomocne jest wtedy także wirtualne projektowanie pokoju za pomocą programów komputerowych. Można wtedy przetestować wiele wariantów aranżacji wnętrza i dobrać ten, który będzie najlepszy.

pufki

Projektowanie pokoju dziecięcego

Gdy dziecko jest już nieco starsze, wtedy pojawia się konieczność wprowadzenia zmian w jego pomieszczeniu. O czym powinno się wtedy pamiętać?

Przede wszystkim pokój dla dziecka powinien odpowiadać jego wymaganiom i gustowi. Najlepiej, aby poza łóżkiem w większym rozmiarze pokój miał również własne biurko oraz krzesło dziecięce, a także szafki i półki do przechowywania.

Wystrój pokoju warto skonsultować z dzieckiem, natomiast najlepiej zdecydować się na proste, ponadczasowe meble, które szybko się nie znudzą i będą łatwe w dekorowaniu. Można wtedy wielokrotnie zmieniać wystrój wnętrza, a meble stale będą do niego pasowały.

Projektowanie pokoju nastolatków

Trzeci duży remont ma najczęściej miejsce wtedy, gdy dziecko jest już nastolatkiem. Wtedy też najczęściej zmienia się jego gust, dlatego konieczne jest przeprowadzenie metamorfozy wnętrza, aby odpowiadało ono jego wymaganiom.

W pokoju nastolatka najczęściej dominują stonowane kolory, dopasowane do potrzeb meble, na przykład stół i krzesło gamingowe czy też kanapa doskonała do przyjmowania gości.

Nastolatek może już sam przeprowadzić projektowanie pokoju w 3D za pomocą odpowiedniego programu komputerowego. Warto wtedy wziąć pod uwagę jego pomysły, aby korzystanie z pomieszczenia sprawiało mu przyjemność i jednocześnie jego aranżacja wpisywała się w jego gust.

Comments are closed.