Wnętrza z duszą, czyli jak łączyć ze sobą stary i nowy styl?

Chcesz urządzić wnętrze, które będzie miało duszę? Wybierz aranżację, która łączy ze sobą starsze i nowsze wpływy. W jaki sposób można zaaranżować przestrzeń, by umiejętnie zestawiała ze sobą to, co najlepsze w starszych, zabytkowych przedmiotach z nowoczesnymi wpływami?

Wykończenie wnętrza – jakie materiały wybrać?

We wnętrzu, które ma łączyć ze sobą to, co nowe, z tym, co stare, duże znaczenie ma wykończenie, które będzie tworzyło tło.

Najczęściej wnętrza w starym stylu aranżowane są z wykorzystaniem materiałów jak kamień, cegła czy dekoracyjne tapety. Spotykane są w nich również białe ściany, które obecnie dobrze imituje standardowy tynk gipsowy.

Na podłogach często umieszczane są drewniane parkiety lub deski drewniane. Można również zdecydować się na ich imitację, na przykład na panele laminowane, panele winylowe albo na płytki ceramiczne o drewnopodobnych wzorach.

Najlepiej nie przesadzać z różnorodnością materiałów i kolorów, aby wnętrze było neutralnym tłem dla wyposażenia oraz dla dekoracji. Można wtedy efektownie podkreślić ich wygląd.

Jakie stare meble w nowoczesnych wnętrzach będą najlepsze?

We wnętrzach z duszą doskonale będą prezentowały się różnorodne meble. Najlepiej postawić wtedy na efektowne antyki, meble z epoki albo na ich imitację, a także zestawić je ze współczesnym umeblowaniem. Jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami?

Najlepiej, by we wnętrzu dominowały antyki, na przykład dekorowana szafa, komoda czy stół z krzesłami. Z kolei nowoczesne meble powinny być dla nich tłem, na przykład mogą być to proste meble w tym samym kolorze albo w uniwersalnym kolorze bieli.

Decydując się na połączenie starego stylu z nowoczesnym, trzeba pamiętać o umiarze, ponieważ zbyt wiele różnorodnych elementów we wnętrzu może sprawić, że będzie ono wyglądało na zagracone, przeładowane.

Jak udekorować wnętrze z duszą?

Doskonałym sposobem, aby stworzyć wnętrza z duszą, jest również wykorzystanie różnorodnych dekoracji. Do tego celu świetnie nadają się:

1. Obrazy w ozdobnych ramach

Malowane ręcznie, olejne stare obrazy w nowoczesnym wnętrzu będą wprowadzały do niego gustowny wymiar.

2. Kute lampy

Tego typu oświetlenie świetnie wygląda we współczesnych aranżacjach z nutami klasycznymi. Świetnie będą prezentowały się lampy wiszące, stojące, stołowe.

3. Lustro w dekoracyjnej ramie

Doskonale będzie prezentowało się lustro w ramie obrazowej, na przykład w kolorze złotym.

4. Serwis

Ceramiczny albo szklany serwis sprawi, że wnętrze będzie miało tradycyjny wygląd.

5. Orientalny dywan

Dywan w orientalnym stylu będzie doskonale sprawdzał się we wnętrzach łączących tradycyjne i nowoczesne wpływy.

Comments are closed.